1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Volkswagen ilk uçan aracını tanıttı!

Volkswagen ilk uçan aracını tanıttı!
Volkswagen ilk uçan aracını tanıttı!
0

Volkswagen, Çin’de elektrikli bireysel mobilite adına yeni adımlar atma kapsamında ilk elektrikli Dikey Kalkış ve İniş (eVTOL) uçağı prototipini sundu. Bu şekilde şirket 2020 senesinde Çin’de başlattığı uçan araç çalışmalarının ilk ürününü üretmiş ve tanıtmış oldu.

Volkswagen ilk uçuşunu ne zaman gerçekleştirecek?

Volkswagen ilk uçuşunu 2023 yılında gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu ilk prototipin tanıtımı, Çin’deki kaplan yılına gelmesinden dolayı siyah ve altın rengine boyanan uçan araç “Uçan Kaplan” olarak adlandırıldı. eVTOL hava araçları, yolcuları mevcut kara araçlarından daha hızlı ve rahat bir şekilde iki nokta arasında ulaşım sağlayabilecek.

Volkswagen ilk uçan aracını tanıttı!

Volkswagen, aracı optimize etmek için bu yıl içinde birkaç uçuş testi gerçekleştirecek ve gelişmiş bir prototip, 2023 yazının sonuna kadar daha ileri test uçuşlarına kullanılacak. Volkswagen’in bu modeli dört yolcu ve eşyalarını taşımak için tasarlanıyor.
Elektrikli uçan aracın özellikleri nelerdir?

Elektrikli uçan aracın menzilinin 200 km civarında olması bekleniyor. 10.6 m uzunluğunda ve 11.2 m kanat açıklığına sahip araç, dikey kalkışlar gerçekleştirmek için sekiz rotorunu, yatay uçuş gerçekleştirmek için iki pervanesini kullanmakta.

Yorum Yap