1. Ana Sayfa
  2. Yatırım

Walmart CTO’su: “Yakın zamanda kripto para ile ödeme yapılabilecek”.

Walmart CTO’su: “Yakın zamanda kripto para ile ödeme yapılabilecek”.
Walmart CTO’su: "Yakın zamanda kripto para ile ödeme yapılabilecek".
0

Kısa süre önce Yahoo Finance‘in düzenlediği etkinlikte konuşan Walmart’ın CTO’su Suresh Kumar, ABD’li perakende devi Walmart’ın kripto paralara sıcak baktığını dile getirdi. 

Şirketin bu teknolojiye olumlu baktığını aktaran CTO, kripto paraların küresel anlamda da benimseneceğini belirtti. CTO’ya göre, müşteriler yakın gelecekte fiziksel ve sanal ürünler için kripto parayla ödeme yapabilecek.
Son çıkan haberlere göre; Walmart’ın CTO’su Suresh Kumar da kriptonun geleceğine inanan isimlerden olduğunu söyledi. Kumar’a göre kripto, ödeme sistemlerinin geleceğinde önemli rol alıyor.

Walmart CTO’su: “Yakın zamanda kripto para ile ödeme yapılabilecek”.

Geçtiğimiz ay Roblox ile ortaklaşa yaptığı çalışmayla metaverse teknolojisine adım atan şirket, Walmart Land’in tanımını gerçekleştirmiştir. Kripto para birimlerine de yakınlık sergileyen şirketin, kripto para birimlerini yakın gelecekte ödeme aracı olarak kullanacağı da belirtmekte. 

Bu potansiyele ve gelişim değinen Kumar, şu detaylara yer verdi:

“Kullanıcıların kolayca işlem yapıp, satın alabilmelerini ve bundan nasıl kâr elde edebileceklerini kusursuz bir şekilde başardığımızdan eminiz. İşte tam bu noktada bence birden fazla ödeme seçenekleri sunulmaya başlayacak.”

Yorum Yap