1. Ana Sayfa
  2. Dijital

WhatsApp’a fotoğraf sansürleme özelliği geliyor: Peki Nasıl çalışacak?

WhatsApp’a fotoğraf sansürleme özelliği geliyor: Peki Nasıl çalışacak?
WhatsApp'a fotoğraf sansürleme özelliği geliyor: Peki Nasıl çalışacak?
0

WhatsApp için sıklıkla güncellemeler yayınlayan Meta son zamanlarda masaüstü uygulamasına odaklanmış gibi görünüyor. Popüler mesajlaşma uygulamasının masaüstü sürümüne fotoğrafların karşı tarafa gönderilmeden önce sansürlenmesine imkan tanıyacak yeni bir araç geliştirildi.

WABetaInfo portalında yer alan bilgilere göre WhatsApp Desktop beta 2.2241.2 versiyonuna fotoğraf bulanıklaştırma özelliği eklendi. Söz konusu araç kullanıcıların göndermeden önce fotoğrafın istenen bölümlerinin bulanıklaştırmasına olanak tanınacak.
İki bulanıklaştırma efekti var.

WhatsApp'a fotoğraf sansürleme özelliği geliyor: Peki Nasıl çalışacak?

Ekran görüntülerine bakılarak WhatsApp fotoğraflardaki bazı ayrıntıların gizlenmesini sağlayan iki çeşit bulanıklaştırma efektini bizlere sunacak. Bunlardan biri daha pikselli bir yapıda. Ayrıca efekti hassas bir şekilde uygulanması için bulanıklık boyutunu da seçebileceksiniz.

Yeni özellik şimdilik test aşamasında gibi görünüyor. Uygulamanın son beta sürümünü kullananlar arasında bile bulanıklaştırma aracını henüz almamış olanlar da var. Fakat şirketin önümüzdeki günlerde bu özelliği daha fazla kullanıcı için erişilebilir hale getirmesi düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap