1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Xbox, PlayStation’a Call of Duty için 10 yıllık bir anlaşma teklif etti.Xbox, PlayStation’a Call of Duty için 10 yıllık bir anlaşma teklif etti.

Xbox, PlayStation’a Call of Duty için 10 yıllık bir anlaşma teklif etti.Xbox, PlayStation’a Call of Duty için 10 yıllık bir anlaşma teklif etti.
Xbox, PlayStation'a Call of Duty için 10 yıllık bir anlaşma teklif etti.Xbox, PlayStation'a Call of Duty için 10 yıllık bir anlaşma teklif etti.
0

Microsoft, Activision Blizzard ile 69 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını gerçekleştirmiş olsa bile halen daha düzenleyici kurumlar tarafından inceleme altında. Bununla beraber Microsoft’un bu hamlesi Sony tarafında da endişeler oluşturuyor. Zira Sony, FPS sektöründeki en büyük markalardan olan Call of Duty Yi kaybetmek istemiyor.
Microsoft, Call of Duty, Warcraft, Candy Crush ve diğer çeşitli büyük oyunların yaratıcılarına yönelik mega anlaşmasına onay vermek için Atlantik’in her iki yakasındaki düzenleyicilerle mücadele veriyor. Microsoft ise bu anlaşmanın ana hedefinin mobil platformlar olduğunun altınıda çizmeye devam ediyor.
Activision ile birleşme, Microsoft’a Xbox oyunlarını ve Xbox geliştiricilerini telefonlarda ve tabletlerde tamamen yeni bir kitleye ulaştırmak için ihtiyaç duyduğu araçları sağlayacaktır. Büyüyen mobil oyun segmenti günümüzde oldukça baskın ve para kazandıran bir sınıf haline gelmiş durumda. Öte yandan bu satın almanın ardından Xbox Game Pass hizmetinin albenisinde de artış kaçınılmaz.

Microsoft, 10 yıllık lisans teklifinde bulunuyor.

Anlaşmanın en büyük rakiplerinden biri, Microsoft’un konsol alanındaki baş rakibi olan Sony. Ayrıca Google’da satın almadan endişeli. Microsoft bu endişeleri gidermek için Call of Duty Yi PlayStation’dan kaldırma planı olmadığını belirtmiş ve Sony’ye 3 yıllık bir sözleşme teklif etmişti. Sony ise bunun yeterince iyi olmadığını bildirmişti.
Yeni bir rapora göre ise Microsoft, bu sefer 3 yıllık değil tam 10 yıllık bir anlaşma teklifinde bulunmuş durumda. Sony ise 10 yıllık lisans anlaşması hakkında yorum yapmayı reddediyor. Öte yandan Sony’nin asıl endişesi Call of Duty’nin PlayStation’dan gitmesi değil, zaten böyle bir şeyin olması çok mümkün değil. Zira COD serisi PS platformunda delice satıyor. Sony’nin endişesi ise Microsoft’un a Call of Duty Yi aylık 10 dolar olan Xbox Game Pass getirmesi. Zira Call of Duty’nin son oyunu PlayStation da 70 dolar üzerinde satılıyor

Yorum Yap