1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi 13 Pro’nun tasarımı netleşti. İşte yeni görüntüler

Xiaomi 13 Pro’nun tasarımı netleşti. İşte yeni görüntüler
Xiaomi 13 Pro'nun tasarımı netleşti. İşte yeni görüntüler
0

Çinli teknoloji devi Xiaomi bu ay içerisinde Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro akıllı telefonlarını tanıtacaktır. Güvenilir sızıntıları ile tanıdığımız OnLeaks, Pro modelinin nasıl bir tasarıma sahip olacağını gözler önüne seren yüksek kaliteli görüntüler paylaşıldı.

Akıllı telefonun ön kısmı mevcut modele benzeyecektir. Yuvarlatılmış kenarlara ve ön kamera için delik içeren 6.65 inçlik bir ekrana sahip olacaktır. Arka panelde ise değişiklik göze çarpmakta. Dikdörtgen kamera ünitesi yerini üç sensör ve bir LED flaşa ev sahipliği yapan kare modüle bırakacaktır.
Xiaomi 13 Pro özellikleri nasıl olacak?

Xiaomi 13 Pro'nun tasarımı netleşti. İşte yeni görüntüler

Xiaomi 13 Pro’nun 163.0 × 74.6 × 8.88 mm (kamera çıkıntısı ile 11.8 mm) boyutlarında olacağı belirtiliyor. Kıyaslama açısından Xiaomi 12 Pro’nun 163.6 x 74.6 x 8.2 mm ebatlarında olduğunu belirtelim. Yeni model daha kısa ancak selefine göre daha kalın bir gövdeyle karşımıza çıkacaktır.

Amiral gemisi akıllı telefonun Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle güçlendirilmesi beklenmekte. Her ne kadar OnLeaks’in görsellerinde belirtilmese de Xiaomi’nin 13 Pro tıpkı Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra’da olduğu gibi kamera tarafında Leica ortaklığından faydalanacaktır.

Yorum Yap