1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi kemik iletimi odaklı bir kulaklık duyurdu!

Xiaomi kemik iletimi odaklı bir kulaklık duyurdu!
Xiaomi kemik iletimi odaklı bir kulaklık duyurdu.
0

Bugün kulaklık tanımı kulağımıza takarak dinlediğimiz cihazları kapsıyor ancak bir ses iletim yolu var o da kemikler üzerinden oluyor. İnsanın kendi sesini duyma yolu olarak tanımlanan kemik iletimini zaman zaman kulaklıklarda da görebiliyoruz.

Xiaomi Bone Conduction fiyatı ve özellikleri.

Xiaomi Bone Conduction adı verilen kulaklık modeli kemik iletimi yöntemini kullanmakta. Şakakların hemen altına yerleşen plakalar yenilikçi bir titreşim motoru ile çok daha kaliteli ses vermekte. Plakalar 360 derece kapatılmış durumda ve ses sızıntılarının önüne geçiliyor.

Xiaomi kemik iletimi odaklı bir kulaklık duyurdu.

Kemik iletimi sayesinde kullanıcı dış sesleri de rahat bir şekilde duymakta. Bluetooth 5.2 teknolojisi ise 86ms seviyesine kadar gecikmeleri azaltmakta. IP66 sertifikası suya karşı da dayanıklılık sunmakta. MIUI desteği ile uyumlu telefonlara yaklaşınca otomatik olarak eşleşmekte.
Tek şarj ile 12 saate kadar kullanılabilen kulaklık USB Tip-C üzerinden şarj olabiliyor. 5 dakikalık şarj ile 2 saatlik kullanıma yakın süre elde edilebiliyor. Xiaomi Bone Conduction kablosuz kulaklıklar 96$ fiyat etiketi ile satışa başlamış bulunmakta.

Yorum Yap