1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Yerli girişim Fuudy, 11 milyon dolar değerleme üzerinden 300 bin dolar yatırım aldı!

Yerli girişim Fuudy, 11 milyon dolar değerleme üzerinden 300 bin dolar yatırım aldı!
fuudy
0

Online yemek teslimatı konusuna odaklanan yerli girişim Fuudy, 11 milyon dolar değerleme üzerinden Techmine’dan yatırım aldığını belirtti.

Vakko Holding’in Fuudy’e yatırımı

vakko-fuudy

Vakko Holding’in Fuudy’e, 10,1 milyon dolar üzerinden 3 milyon dolar yatırımını geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Bugün yapılan açıklamalara göre Fuudy yeni bir yatırım daha aldı.
Fuudy yatırımlarını nasıl değerlendirecek?

Fuudy tarafından aktarılan bilgilere göre 300 bin dolarlık yatırım büyük ölçekte teknoloji ve ürün geliştirme alanlarında kullanılacak. 11 milyon dolar üzerinden 300 bin dolarlık bir yatırım olduğunu tekrardan belirtmekte de fayda var .

Fuudy gelecekte ne hedefliyor?

Alınan yeni yatırımla beraber, Fuudy’nin değerlemesi 7 aylık süreçte 10,1 milyon dolardan 11 milyon doları görmüş oldu. Yeme içme dünyasının güçlü isimlerinden Cem Mirap ve e-ticaret sektörünün en tecrübeli isimlerinden İlker Baydar’ın birleşmesiyle oluşan Fuudy her geçen gün gücüne güç katıyor. Fuudy online yemek siparişlerinde iyi yemek deneyimine epey kafayı takmış durumda.

İlker Baydar’ın açıklaması

Yatırımlarla ilgili açıklama yapan Fuudy’nin kurucu ortağı Baydar, Techmine girişim sermayesi yatırım ortaklığının çok değerli olduğunu vurguladı. Teknoloji alanında Türkiye’nin en büyük sipariş olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini açıkladı.

Fuudy Market

Yemek siparişinin yanında, Fuudy Market girişimiyle beraber kullanıcılarına ‘’Ghost kitchen’’ projesi adı altında, büyük şeflerin yemeklerini sadece online sipariş için kurulmuş mutfaklardan daha geniş bir kullanıcı kitlesiyle buluşturumayı hedefliyor.

Yorum Yap