1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Yerli oyun şirketi Umuro Game den büyük başarı.

Yerli oyun şirketi Umuro Game den büyük başarı.
Yerli oyun şirketi Umuro Game den büyük başarı.
0

Uygulama dünyasındaki ilk adımlarını yıllar önce Ertuğrul Gazi gibi tarih temalı oyunlarla atan ve sitemizde de yer verdiğimiz Umuro Game başarının tesadüf olmadığını kanıtladı. Bugün ülkemizin önde gelen oyun geliştiricilerinden birisi olma yolunda ilerliyor.

Umuro Game kendisini aştı.

Keiretsu Forum Türkiye’den 1.75 milyon dolarlık (32 milyon TL) değerleme ile yatırım alan Umuro Game isminden çok söz ettirecek. Umuro Game, aldıkları yatırımla NFT ve Blockchain tabanlı oyun projelerini hayata geçirmeyi düşünüyor.

Yerli oyun şirketi Umuro Game den büyük başarı.

Umur Burak, tarafından 2017 yılında kurulan Umuro Game stüdyosu bugün 4 kişilik bir ekip ve ofisi de Çanakkale Teknopark yerleşkesinde bulunmakta. Mobil öncelikli olan, ancak tüm platformlara eş zamanlı olarak oyun geliştirebilen dijital oyun şirketi Umuro Game bu süreçte  Ertuğrul Gazi, Ertuğrul Gazi 2, Osman Gazi ve Vikings: Valhalla Saga oyunlarını paylaştı.
Stüdyonun son çalışması olan Ertuğrul Gazi 3 hem App Store hem de Google Play üzerinde satışa çıkarıldı. Oyun Google Play üzerinde 300.000 indirmeyi geçti ve 2.000’in üzerinde yorumla 4,3 yıldızlık bir puana sahip oldular. Serinin bir önceki yapımı olan Ertuğrul Gazi 2 ise 2022’nin eylül ayında Google Play Store üzerinde 10 milyon indirmeye ulaştı. Stüdyonun Osman Gazi isimli oyunu da Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X üzerinde piyasaya sürülmüştür. Oyunun aynı zamanda PC ve mobil versiyonu da bulunmakta. Umuro Game geliştirdiği oyunlar ile dünya genelinde 20 milyondan fazla kullanıcıya erişerek büyümeye yolunda devam ediyor.

Yorum Yap