1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Youtube, Netflix, Disney+ gibi platformların aboneliklerini satacak

Youtube, Netflix, Disney+ gibi platformların aboneliklerini satacak
youtube
0

Youtube, farklı platformları ortak bir noktada buluşturuyor. ‘’Kanal Mağazası’’ projesinin, yakında bizlerle buluşacağı söyleniyor.

Youtube ne amaçlıyor?

Youtube

Youtube ne amaçlıyor?

Günümüz dünyasında, pek çoğumuz eğlenmek vakit geçirmek için interneti seçiyoruz ve bu noktada film ve dizi platformları oldukça başarı sağlıyor. Netflix’in açtığı yolda Amazon Prime, Disney+, BluTV gibi pek çok platform rekabet ediyor.
Youtube, günümüz dünyasının televizyonu konumunu almış durumda. Hemen hemen her konuda içerik doygunluğu ile kullanıcıların en çok tercih ettiği video platform konumunda fakat yayın platformları pazarından da payını almak istiyor. Stratejisi de epey ilgi çekici, çünkü Youtube pazarın ta kendisi olmayı hedefliyor.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Youtube film ve dizi satmak yerine neden abonelik satmayı planlıyor.

Ülkemizde o kadar popülar olmasa da, dünyanın geri kalan kayda değer bir kısmı Youtube TV uygulamasıyla beraber televizyon yayınlarına, izle-öde içeriklere erişim imkanı sunuyor. Yeni özellik de Youtube TV’den bir üst versiyonu gibi olacak.
Youtube’un sahibi Google, dijital dünyada deneyimini ve tecrübelerini konuşturacağını gösteriyor. Youtube, her kullanıcısının ilgi alanına yönelik abonelikleri platformunda bulundurmayı hedefliyor.

Yorum Yap